Sağlıklı bir yaşam için spor!

Uzmanlar özellikle kardiyolojik hastalıkların son yıllarda gösterdiği artış karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Kalp ve Damar hastalıkları için en etkili yöntem ise spor ve egzersiz. Ayrıntılar »

 

Yeşil çayın zararları

Yeşil çayın zararları bilinenden fazlaGünümüzde stres başlıbaşına en yaygın hastalık halini alırken, stresle başa çıkmanın yöntemlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Yeşil çayında en belirgin özelliklerinden birisi stresi azaltma ve rahatlama yönünde önemli  bir rol oynaması oluyor. Yeşil çay bilindiği gibi 30 dakikada kritik damarları açarak, kan pıhtılaşmasının önlenmesini sağlıyor. Bu olay araştırmacı gruplar tarafından deneylerle kanıtlanmış bulunmaktadır.

Yeşil çayın yararlarını ve olumlu etkilerini neredeyse hepimiz biliyoruz. Peki ya yeşil çayın zararları nı hiç araştırdınız mı ?
[ads]

Dikkat Yeşil Çayın zararları da var!

İçerisinde kafein olması nedeni ile çok fazla tüketimi, uyku bozukluğuna yol açarak beraberinde uykusuzluğun tetiklediği rahatsızlıkları getirebilmektedir.

Folikasit seviyesini olumsuz yönde etkileyebileceği tespit edildiğinden hamile bayanların yeşil çay tüketiminden uzak durmaları tavsiye edilir. Yine bebek emziren bayanlar için, içerisindeki kafein miktarından bebeğin uyku düzeninin bozulabileceği söylenerek yeşil çayı fazla tüketmemeleri önerilmektedir.

Yeşil çay stresle başa çıkmanın tek çözümü olarak görülerek fazla tüketilmemelidir. Herşeyin fazlası zararlı olduğu gibi, yeşil çayında fazla tüketildiğinde vücud üzerinde tahribatları meydana gelebilir. Örneğin, yeşil çay normalden fazla tüketildiğinde en başta, böbreklere olumsuz yönde etki eder.

Yeşil çay fazla tüketildiğinde, bulantı kusma sık idrara çıkma gibi rahatsızlıklara da sebep olabilmektedir.

Günümüzde zararlarını hiç düşünmeyen ve araştırmayan, Yeşil çay bağımlıları bulunduğunu biliyor muydunuz ? Yeşil çay bağımlılarının yapılan bir araştırma sonucuna göre çok ciddi derecede risk taşıdığı açıklanmıştır.

Kanser hastalarının tedavisinde endike edilen yeşil çay üzerine bir takım araştırmalar yapılmıştır. Tedavi sürecinde , tedaviye yardımcı olması için kullanılan yeşil çayın, araştırmalar sonucunda tümör hücrelerinin ölümlerini engellediği ortaya çıkarıldı. Ve bazı kanser hastalarının tedavisinde artık yeşil çay kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Yeşil çayın an başta da belirttiğimiz gibi, uykusuzluğa sebebiyet veren kafein miktarı, aslında daha ciddi boyutlarda da incelenebilir. Yeşil çayın kafein oranının yüksek olmasından dolayı, böbrek rahatsızlığı, kalp-damar rahatsızlığı, anksiyete, kanama veya pıhtılaşma problemi olan bireyler üzerinde sağlık sorunu yaşanmaması için, ciddiyetle kullanımından kaçınılmalıdır.

Kadınlar üzerinde yeşil çayın zararları arasında belirtildiği gibi, hamile ve bebek emziren bayanların bilinçlendirilmesi gerekmektedir.

Çocuklar üzerinde yeşil çayın zararları;  henüz bu konuda araştırma yapılmamış olup yeşil çayın içerisindeki kafeinden yola çıkarak çocukların tüketmesi açısından kansızlığa ve anemiye yol açabileceğini öngörebiliriz. Ve çocuklarda yeşil çay tüketimine dikkat çekebiliriz.

Yeşil çay kadılarda ve erkeklerde farklı reaksiyonlar göstermektedir. Yapmış olduğumuz geniş çaplı araştırmaya göre, sanal ortamda birçok site yeşil çayın zararlarının erkekler üzerinde olumsuz etkilere yol açtığını, hatta kanser riskini 2 katına çıkardığı gibi bazı bilgilendirmeler yer aldığını tespit ettik. Ancak bu konu ile ilgili kanıtlanmış hiçbir bilimsel araştırma bulunmamaktadır. Yeşil çay olumsuz etki olarak tabiki erkek ve kadında farklı reaksiyonlar göstermektedir. Ancak bu fark bayanlarda kanser riskini düşürme, erkeklerde kanser riskini 2 katına çıkarma gibi bir fark değildir. Sadece bayanlarda yeşil çayın vücuda verdiği rahatlık hissi daha çabuk fark edilir ve etkisi daha uzun sürer. Yani bayanlar yeşil çaydan organizma olarak daha fazla yararlanmaktadırlar diyebiliriz.

Kafeine duyarlı kişiler, kafein kullanımı yasak olan hastalar yeşil çay kullanmamalıdır.

Dipnot olarak, fazla tüketilen yeşil çayın zararlarını görmek istemiyorsak, yeşil çayı demledikten sonra 30 sn. bekleterek demini dökerek, yeniden demlerseniz kafein etkisini ve antioksidanları azaltacaktır.

132 Cevap Yeşil çayın zararları

 1. Ecem diyor ki:

  Yeşil çayı çok seviyorum

 2. Anonim diyor ki:

  Ben 32 yasındayım bugun aldım aktardan bir fincan suya bır tatlı kasığı demledım yarımsaat sonra cok kotu tuvalete sıkıstım gıddım zamam gordumku ıdrarım kırmızı geldı onun ıcın dıkkat

 3. Havva diyor ki:

  Bende şeker ilacı kullanıyorum yeşil çayda içiyorum acaba bi zqrari varmi bilen varmı cvp verebilirmisiniz

 4. Melek diyor ki:

  1 aydir günde 2 bardak olmam üzere yeşil çay tüketiyorum ama sağ böbreğimde aşiri ağrilar başladi doktora gittim kontroller yapildi bir şey çikmadi yeşil çay tükettiğimi söyleyince acilen birakmami söyledi doktor kimine iyi gelir kimine gelmez herseyin bir zarari vardir lütfen dikkat edin… Ve cayi kesince ağrilarimda geçti

 5. Sümeyra diyor ki:

  Ben bir hafta ya yakın başladım ama kalp çarpıntısi oldu ayrıca şişkinlikte oldu nefes almakta zorlanıyorum rahatsız etti beni birakacam.

 6. Çidem diyor ki:

  Bend e 2 aydır kulanıyorum ve çök faydasını gördüm tavsiye ederim

 7. Anonim diyor ki:

  bence de çok güzel ilk defa içiy hk…

 8. mehmet diyor ki:

  yeşil çay çok yararlıdır ancak fazlası zararlı

 9. mehmet diyor ki:

  yeşil çay çok yararlıdır

 10. izmirli diyor ki:

  İciyorum ve sık idrara cikiyorum normalmidir?

  • Anonim diyor ki:

   metabolizmayı hızlandırıyor bence normal ama sorun oluşturuyorsa bir süre içmeyin bakın düzeliyor mu diye ona göre doktora görünürsünüz

 11. Gina Oluwale diyor ki:

  Merhaba, Benim adım Gina Oluwale ve ben sadece herkes ile benim deneyim paylaşmak istiyorum. Bir süre bu boş ATM kartı hakkında işitme olmak ve gerçekten çünkü benim şüpheler ona herhangi bir ilgi ödenen asla. Bir gün kadar ben Leonard adlı bir hack adam keşfetti. o ne yaptığını gerçekten iyidir. Geri noktasına, ben Boş ATM Kartı hakkında sordu. o ya da işe yararsa, hatta Var. Onlar rastgele para için programlanmış olan bir kart fark edilmeden çekilirse ve aynı zamanda her türlü ücretsiz online alışverişlerde kullanılabilecek bana evet dedi ve. Bu şok oldu ve ben hala benim şüphelerim vardı. O zaman gave oa denemek ve kart istedi ve şartları ve koşulları kabul etti. Umuyordum ve bir aldatmaca değildi dua. Bir hafta sonra benim kartla cezalandırıldı ve bana yakın, sihir gibi çalıştı yakın ATM makinesi ile çalıştı. Ben 6000 $ kadar çekilme başardı. Bu inanılmaz ve hayatımın en mutlu günüydü. Şimdiye kadar ben yakalanma herhangi bir stres olmadan 78.000 $ kadar çekilme edememek var. Ben burada bu ilanıyla neden bilmiyorum, ben sadece bu finansal istikrar ihtiyacı bizler yardımcı olabilir hissetti. Boş ATM gerçekten hayatımı değiştirmek olmuştur. Eğer onlarla temas istiyorsanız, İşte e-posta adresi (rex.atmhackerfirm@outlook.co) ‘dir. Ve onlar da senin Life değiştirin inanıyoruz.

 12. Inaa diyor ki:

  Bu ne la karman cormam

 13. AYSE diyor ki:

  YEŞİL ÇAYA BEN BAŞLAYAYIMMI ZARARI OLUR MU ACABA

 14. Anonim diyor ki:

  Ben aylardır içiyorum birşey yoktu 4 5 gündür karın ile mide arası etlerin çok ağrıyor ağrı gece yarısı tutuyor acaba yesil caydanmi yoksa başka bir rahatsızlık mi var

  • vatandaş diyor ki:

   yeşil çayla ilgili mi bilmiyorum ama acilen bir safra kesesi ultrasonu çektirmenizde yarar olabilir…safra kesesi taşı büyümüş ve ağrıya sebep olabilir…ben doktor değilim. ama bunun sebeplerden birisi olduğunu biliyorum. geçmiş olsun

  • wolki baba diyor ki:

   yeşil çay sağlıktır.. başka bir neden olmalı ,, siz dr a görünün.. ama paylaşım mart taymış.. geçmiştir şimdi

 15. Anonim diyor ki:

  Arkadaslar ben bir aydir iciyorum cok guzel kilo verdiriyor ama birkac gundur bobreklerim ağriyor acaba ondanmi yoksa usuttummu ama bence usutmeden amaa
  Ben icine yarim limon koyup sonrada bir maden suyu koyup iciyorum belkide bobreklerdeki tasi dusuruyordur ondan bobregim agriyo

  • Anonim diyor ki:

   O yeşil çay değildir maden suyudur bende maden suyu içtiğimde birkaç saat sonra böbreklerim ağrıyor yeşil çayı siz sade tek için iki fincandan fazla içmeyin her şeyin fazlası zararlıdır

 16. Anonim diyor ki:

  Emzieitorym acaba zararı olurmu

 17. Ayla diyor ki:

  Banada diyetisyen günde 3,4bardak iç dedi ama bende sol bobregimde şiddetli ağrı sık sık tuvalet ve karnında şişlik gaz oldu bu gün korkudan içmedim acaba bobregime zarar vermiş mıdır

  • Sabri hataylı diyor ki:

   Yeşil çay bobreklerde ağrı yapabiliyor arkadaşlar. Bu konuda haklısınız. Ancak ağrının tam olarak sebebi şudur. Bobreklerde taş olma ihtimali herkes tarafından bilinen bi gerçektir. Ancak bobreklerde çok ince kum taneleri olma olasılığı da oldukça yüksek ihtimaldir ve hemen hemen her insanda bu olasılık neredeyse kesindir. bu kum tanelerinin ultrason , idrar tahlili , kan tahlili vb tetkiklerle tespit edilebilme şansı ise çok düşüktür. Fakat yeşil çay sayesinde bu kum taneleri bir süre sonra hareketlenmekte ve yavaş yavaş idrar yolu ile vücuttan atılmaktadır . Bunları gözle gorebilmek veya bi sekilde tespit edebilmekte çok zordur. Yani çok fazla aşırıya kacmamak kosulu ile yeşil çaya devam arkadaşlar :)))

 18. mukerrem diyor ki:

  Bende yeni basladim zayiflamama yardimci olsun diye insallah iyi gelir

 19. Anonim diyor ki:

  Yesil cay acı oldgndan 1 cay kasigi seker katp iciyrm kilo vermek istyrm yararı olurmu yoksasekersizmi iciyim ?

  • Anonim diyor ki:

   tabiki şekersiz içeceksin zayıflamak istiyorsan şekeri tuzu hayatından çıkar

  • Anonim diyor ki:

   Şekersiz iç tabiki yoksa faydasını göremezsin.. Ayrıca ilk başlarda az koy yeşil çayı ve sıcak değil ılık iç böylece içimi rahat olur.. Yavaş yavaş arttır miktarını demleme miltarını yani.. Zaten dolu dolu bir tatlı kaşığı büyük bir kupa dolusu sıcak suyla normal demleme halini alır.. Bn çok faydasını gördüm şuan her yemkten sonra hafif bir demlemeyke kilomu koruyorum .. Ve artık alışkanlık yaptı içmeden olmuyor..

  • şeyda diyor ki:

   ıkı kasık koy daha kolay zayıflarsın sekerden:)

  • tuğha diyor ki:

   şekersiz iç çünkü zaten yediğimiz her şeyde şeker mevcut. Eğer acı geliyor diyorsan da Doğadan’ın yumuşak içimli yeşil çayı çıktı ondan dene 🙂 Bir süre sonra alışıyorsun tadına 🙂

  • Anonim diyor ki:

   Şekersiz için derim ben çünkü şekerli olunca kilo vermenize yardimci olmaz ☺

  • melike diyor ki:

   şekersiz içmeye çalıs daaha çok faydası olur ve en fazla günde 3 barak tüketin 😀

  • besler diyor ki:

   valla bende kullanıyorum çok. güzel kilo verdim

  • Anonim diyor ki:

   bence içme.

  • Nil diyor ki:

   Bence yeşil çay içerken içine birde tarçın cubugu köy tadı güzel oluyor.ve kan sekerinide dengelemis oluyorsun bir taraftan.tavsoye ederim.

 20. poyraz diyor ki:

  arkadaşımın kalp rahatsızlıgı var kalp kısmındaki damarların birinde kan pıhtılaşması oluyor sizce arkadaşım yeşil çay tüketmeye baslasa aksamları yatmadan önce 1 kupa bardakta bir zararı dokunur mu ilginize şimdiden tesekkurler

 21. utkueylül 24 diyor ki:

  Eğer sürekli içiyorsanız fazla içmemek koşulu ile için ama bitkisel dahi olsa (unutmayın ki ilaçlar da çoğunlukla bitkisel karışımşa yapılıyor)doktor tavsiyesi ile için derim.Doktorlar genelde içmeyi tavsiye edicektir.Az önce içtim tansiyonum düşrü kalb ritmim hızla çalıştı sanki gidiyordum.Belki kalb damar rahatsızlığınız vardır bazen bunu doktorlar lanlamayabiliyo gizli kab gibi herşey zayıflamak değil geride ne bıraktığınız ailenizi çocuklarınızı düşünün eğer kendinizi düşünmüyorsanız ..buda bana bir ders olsun tabi..

 22. Elena diyor ki:

  1 aydir her gece 1 bardak iciyordum. Geceleri uyuyamiyorum yesil caydanmish. Hemde bugun cok kotu mide bozuntuau bagirsaq bozuntusu oldu oda çaydanmish ;(

 23. Nuri diyor ki:

  BEN BÖBREK TAŞI AMELİYATI OLDUM.7AY OLDU YEŞİL ÇAY İCMELİMİYİM. ZAYIFLAMA İÇİN. BÖBREK E ZARAR VERİRMİ.NE KADAR İÇMELİYİM.

 24. Kamil aydın diyor ki:

  Ya bi cevabınız varmı bi arkadaşım sık sık yeşil çay içmiş Ve çok pis midesi bulanıyor ne yapması lazım

 25. Kamila diyor ki:

  Merhaba ben yeşil çay kullanıyorum küçükliğimden ama bu ülkeye geldikten sonra çayım değişti siyah içmeye başladım
  Ve yine yeşil çaya geçtim doğru başda midemi bulandırıyordu ama midemi bulasada devam ediyordum şimdide devam düzene girdi ve her çayda alışana kadar bu çayın insanı çok susuz kaldırıyor ve çay içmiceksiniz su tüketirseniz devamını hiç bir zararı olmuyor her gün bir bardak tüketin her şeyin fazlası zararlı zaten saça faydası var

 26. Elduze diyor ki:

  Men 2ay yeşil çay içdim günde 2bardak.kanım düşdü kansızlık yapdı şekerim düşdü yani hipoqlisemi düşük şeker yapdı.başım dönüyordu bulanık görüyordum. Halsızlık yorgunluk ölümden döndüm deye bilirim bi daha içmicem diye zöz verdim kendime zayıflamak için içiyodum ama çok tehlikeli.diqqatli olun arkadaşkar lütfen.kesin kansızlık yapıyo kandakı .demiri yiyo çok tehlikeli

  • Anonim diyor ki:

   ben beyin anavizmadan amaliyat oldum ve sitent takıldı günde bir bardak yeşil çay içiyorum bi zararı olurmu acaba anavizmamı tetiklermi

  • İmzan diyor ki:

   Bıraktıktan sonra etkisi ne kadar sürede geçti. Kalıcı etkisi oldu mu? Ben de üst üste çok fazla içtim uykusuzluk ve kalp ağrısı başladı. Bıraktım bugün içmedim. Ne kadar sürede etkisi geçer acaba?

 27. nihan diyor ki:

  Emzirirkdn icebilirmiyim

 28. murat diyor ki:

  Yeşil çay sabah içtim ne uykum var ne birşey bu uyku problemi için dünya para döktüm çözüm bulamamıştım aç karnına yeşil çay vitamin gibi geliyor. Zararı illaki vardır ilaçların yan etkisi yok mu?

 29. Anonim diyor ki:

  Ben preteğin kaçırıyorum bana zararı varmı her gün 1 bardak içiyorum zararı vamı

 30. Zafer Kaptı diyor ki:

  Ben yaklaşık 2 senedir akşamları 3-4 büyük kupa içiyorum.Termosa 1,25 litre suya 2 paket yeşil çay,1 çay kaşığı kuru nane ile demliyorum.İçerken de limon sıkıyorum.Hiç bir yan etkisini görmedim.Saçım kaşım dökülmedi,böbrekte bir sorun yok ve uyku ile de bir sorunum yok.Sadece akşam içtiğimden gece 2 defa falan tuvalete kalkıyorum.Ayrıca hiç diyet yapmamama karşın hep aynı kiloda kalıyorum.

  • Anonim diyor ki:

   Slm kardeşim zaten bu yazıyı yazan iyice saçmalamış…

  • Beyra diyor ki:

   Bu yeşil çayın faydaları çok. Antioxidant oranı yüksek olduğu için hem yaşlıliga karşı hücreleri koruyor hemde kansere karşı koruyor. Epigenetik araştırmalar bunları gösteriyor. Birde beyinln hücrelerine büyük destek, kilo vermekte ve antidepresan (l-theanin) etkileri var. Burdaki bilgiler çok yanlış.
   Ama tabiki doğaya saygı, hicbirsey abartilmayacak. Günde 2-3 bardak yeterlidir bence.

 31. Ahse diyor ki:

  ::)

 32. Esra diyor ki:

  Ben 11 yaşındayım içebilir miyim? Lütfen cevap verin

 33. sibel diyor ki:

  Sabah aksam içtim cok midem bulandi bi daha icmiycem

 34. GÜL diyor ki:

  BENDE YEŞİL ÇAYLA 30 KİLO VERDİM SU AN GÜNDE İKİ BARDAK İÇİYORUM BENCE ÇOĞU ZARAR DİKKATLİ OLMAK LAZIM

 35. stella solarya diyor ki:

  ben 12 yasindayim yesil cay ice bilirmiyim ? acaba lutfen cevaplayin

 36. pbl diyor ki:

  Diyetisyenim günde 2 taneden fazla içme diyordu tansiyon yükselttiği için ve akşamlarıda içmiyorum uykusuzluk yapıyor.

 37. gökhan diyor ki:

  ama yeter ya biri için der biri içmeyin. biri saça faydalı der biri zararlı bu ne arkadaş neye güveneceğimizi şaşırdık.

  • GenetikçiGG diyor ki:

   Kılcal damarları genişletme etkisi saç derisinin beslenmesini destekleyecektir. Ancak , saçınız için başka alternatifleri değerlendirmenizde fayda var.

  • Miraç diyor ki:

   Ne zararı olabilir sence ? Hani normal çay iciyosun ya siyah olandan yeşil çayda aynısı sadece biraz daha az işlenmiş faydalı şeyleri icinde kalmış olanı. Sen hic bu güne kadar çay içiyorum zararı varmı diye sorgulayan gördünmü 😂

 38. vatandasahmetefendi diyor ki:

  arkadaşlar her şeyin azı karar, çoğu zarar. ona göre hareket edelim.

 39. tin1 diyor ki:

  Merhaba, ben de üç yıldır her sabah 3-4 fincan yeşil çay içiyorum. Çaykur’un 100 gr. küçük teneke kutularından alıyorum. Bir demliğe sıcak su ve içine 3 çay kş. çay atıyorum, 5-6 dk. sonra içiyorum. Çok fazla içilince zararlı olduğunu duymuştum; ama içinde kafein olduğunu bilmiyordum; sonuç da bu da çay değil mi. Böbreklere olan zarardan kimse bahsetmemişti; tv de doktorlar tavsiye ediyorlar, hiç yukarıdaki yan etkilerden söz etmediler. Napalım içmeyelim mi şimdi? Ciddi kafam karıştı!…

 40. Anonim diyor ki:

  çok yanlış bence yeşil çay çok faydalı

 41. iso diyor ki:

  türk piyasasında her çeşit yeşil çay yeşil çay adı altında satılıyor . aynı siyah çay bira ve her türlü içecek gibi yeşil çayında çeşitleri var fakat bu işi yapanlar sadece populer olan birşeyi satmaya çalıştıkları için bunlara göre satış yapmıyorlar. bitki çayları özellikle yeşil çay demlenmesi doğru sıcaklık derecesi ile demlenip içilmeli yoksa çay hemen kahverengi ve acı bir hal alır ve bu yeşil çay içmek isteyen insanı baştan bu çaydan uzaklaştırabilir. 6 yıldır yeşil çay içiyorum. açık yeşil çay demi olanları tercih ediyorum. günde 2-3 adet kullanıyorum . düşük tansiyon sorunu olanlar ters zamanda içerse tansiyonu aniden düşürebilir baş dönmesi yapabilir . saç dükülmesinin tersi yanaklarda tüylenmeyi kıllanmayı arttırabilir böbrek zararı konusunda uzmandan yarım alınabilir

 42. nazife diyor ki:

  Yaklaşık 1sedir kullanıyorum hiçbir zararını görmedim yaklaşık 89kilodan 72 kiloya düştüm.

 43. seda diyor ki:

  Arkadaslar ben 2 aydır yeşil çay kullanıyorum ve hiçbir zararını görmedim aksine bana 2 ayda 4 kilo verdirdi . Günde sadece iki fincan içiyorum ve ılık içiyorum metabolizma mı düzene soktu ve ben çok memnunum..

 44. Muhterem diyor ki:

  Ben yeni başladım,bir yan etkisini görmedim.Yeni bir araştırmaya görede hafızayı güçlendirdiği söyleniyor.Ben yeşil çayımı aktardan almayı tercih ettim,çünkü poşet çaylara katılan katkı maddelerinden hiç bir zaman emin olamayız.

 45. nuray diyor ki:

  Yeşilçatın şuana kadar zararını hiç durmadım ve görmedim. Aksine zayıflamama yardımcı olan tek yardımcım yeşilçaydır. son olarak eczaneden Nutraxin markasının Yşilçayını aldım daha güvenilir geldi. günde 3 kere içiyorum. diğer paketlere göre daha kaliteli ve etkili sanki.

 46. nimesay kayik diyor ki:

  Ben üç ay kulaniyorum çok faydasını gördüm

 47. furkan .ayşegül diyor ki:

  bende dun başladım bu sabah aç karnıma içtim ve kustum ama zayıflamak için içiçem

 48. aylin diyor ki:

  evet bende 1 haftadir iciyorum mide rahatsizliqi ortaya cikti

  • Anonim diyor ki:

   BENİMDE MDEM ÇOK KÖTÜ OLDU MİDE HAPLARI VERDİ DOKTOR YEŞİL ÇAYLA LGİLİ BİŞEY DEMEDİ AMA BİŞEY YİYEMİYORUM KARIN AĞRISI YAPIYOR

 49. barış zorlo diyor ki:

  Deneyin ve görün sizde deneyin eminim beyenirsiniz

 50. liyana diyor ki:

  Harikaaaaaas

 51. Anonim diyor ki:

  Gerçekten saç döküyormu

 52. hayriye diyor ki:

  yeşil çay baş ağrısı yaparmı bulantı kusmsm oldu bidaha içmeyecem

 53. Anonim diyor ki:

  arkadaşlar bence herkezin bünyesi bir değil… birini çok iyi gelirken diğer birini çok kötü yapabiliyo o yüzden içmeyinn fln .. bunlar saçma en güzeli doktor tavsiyesi altında kullanmak ginede demek istediğim herkezde farklı reaksiyonlar gösterebilir …

 54. Anonim diyor ki:

  Içmeyin kardeşler ben ilk defa dün iki bardak bu gün yarım bardak içtim resmen kan esiyorum ağırılarla yanmalarla beş saattir onbeş defa tuvalete gidiyorum gece oniki oldu haya ağırılarım var ne yapacağımı bilmiyorum eşim türkiyede ben wuyanadayim küçük kızım var ambulansa da gidemiyorum. Eğer hâlâ devam ederse ambulans çaricam içmeyin kardeşler içmeyin

  • fatma diyor ki:

   bende limon ve soda ile katıştırdım sabahtan biti içiyom ama çok halsizlik yaptı
   yarım lt kaynar suya 2 tk çy 10 dk demle sonra yarım limon ve 1 şişe sods gün boyu iç..
   bunu yaptım ama fena halsizim

 55. oguz diyor ki:

  2 aydir duzenli yesil cay iciyorum hergun 2-3 fincan gecmisimde anksiyete problemim.oldugu icin arastirdim.cunku carpintim ve uykusuzluk son gunlerde yeniden ortaya cikti.bu durumu yesil caya bagli.olarak dusundum.zararlarini okuyunca ozellikle kafein orani yuksek oldugu icinde yapmis olabilr fakat artik icmemeye karar verdm kilo vermek icin iciyordum ama anksiyete bagli carpintim ve uykusuzlugum ortaya cikti

 56. songul sahin diyor ki:

  Ben gunde 2 veya3 kere iciyorum ve cok yorgun ve hasis hissediyorum yesil caya baglaya bilirmiyiz?

 57. ceyda diyor ki:

  Yeşilçayın hiçbir zararı yok arkadaşlar ben kullanıyorum ve hiçbir yanetkisini görmedim doktor tavsiyesi ile kullanıyorum günde 6 bardağa kadar içebilirsin demişti bir yıldır içiyorum ve hem zayıflamam yardımcı oldu sadece akşamları içmiyorum kafein var çünkü içinde uyku problemi olmasın diye ama ben yeşilçayı kesinlikle tavsiye ediyorum

 58. tacettin diyor ki:

  ben EFEMEF HASTASIYIM BANA NE KADAR ZARAR VERİRİ

 59. mehmet diyor ki:

  bende ikigundur iciyorum ama karnimdan tuhaf tuhaf sesler cikiyor karin sisikligi yapiyor boyle rahatsizliklar yaparmi acaba

 60. burak diyor ki:

  yeşil çay demir kaybına veya sindiriminin bozulmasına etki eder mi?Bu sadece siyah çayın mı bir etkisidir?

 61. aysel diyor ki:

  ben 3 haftadır kullanıyorum arkadaşlar ama başladığımdan beri inanılmaz böbrek ağrısı çekiyorum ama ben 5 i bir yerde karıştırıp içiyorum evet kilo verdiriyor ama rahatsız oluyorum içince sadece 2 yada 3 bardak içiyorum çok deil bırakmak istemiyorum AMA zarar veriyorsa yapacak bişey yok sizde dikkat edin çünkü ilk zararı böbreğe veriyor evet sağlık için içiyoruz ama bunun için sağlığınızdan olmayın derim

 62. ayşe diyor ki:

  ne olursa olsun bırakmam bağımlıyımmmmm 😀

 63. Hayri Yakar diyor ki:

  Günde 5 veya 6 fincan içilebilir diye okumuştum. Sonuçta suyu bile fazla içseniz sağlığa zararı olabileceği söyleniyor.

 64. Merve diyor ki:

  Ben çok sık kullanan birisiyim yeşil çayı zararlarınıda en iyi görenlerden biriyim . Çok fazla tükettiğim için kansızlık yaptı. Ama her ne olursa olsun iyi bir kilo verdirici 🙂

 65. Deniz diyor ki:

  Yeşil çayı gunde en az 2 en fazla 4 bardak kadar içebilirsiniz ama kesınlıkle fazlası olmasın turk kahvesı gunde ıkı en az en fazla 3 nes cafe sadesı gunde ıkı sutlusunu kendım tavsıye etmnıyorum hem klo duşmanı hemde selulıt 🙂 şu zamanda baktıgımız herşeyın zararı var insanlar ne kadar duzenlı beslenırse beslensın mutlaka bir yerden birşey çıkyor herşey kendı elınızde die duşunuyorum 🙂

 66. Özge diyor ki:

  Merhaba bende yeşil çay var ama içmediğimden dolayı tarihi geçmiş baya ben şimdi kullanmak istiyorum bir sakıncası olurmu

 67. faruk diyor ki:

  ben yeşil çayı faydalı oldugunu biliyordum ama öğrendimki yeşil çayında zararları varmış bundan sonra çay tüketimini baya azaltacağım

  • Noor diyor ki:

   Ceyda diyor ki:Ben sınav f6nceleri ve stresli durlmuarda bolca kahve ie7iyorum ve iyi geliyor. Acaba Tfcrk kahvesi ile diğer kahveler arasında fark var mı ve kae7 bardaktan sonrası nzararlı?

  • metin diyor ki:

   Uzun suredir her sabah kahvakti yesil cay icerdim…
   Sac sakal doktugunu duydum …
   Ayrica sakalim dokuldu ..icmeyi kesecem
   Sebebini aradim ama bulamadım ..
   Evet sebebini buldum ..sukur …
   Yesil..caya son .)))

   • Sevda diyor ki:

    Sevgili Metin,

    Tecrübeni bizimle paylaştığın için çok teşekkürler. Saç ve sakallarındaki dökülmeler devam ederse lütfen en kısa sürede bir uzmana başvuralım.

    Sevgiyle Kalın.

    • Mahmut diyor ki:

     Yeşil çayı 2haftadir iciyorum ve midem çok kotu yanıyor artik icmemeye karar verdim saframda yok acaba ondanmi oldu Zayıflamak için ne tuketmwliyiz benim 8 kilo vermem lazim

     • adam 44 diyor ki:

      cok faydali ben tarcin katib iciyorum zararini gormedim nefesimi duzene sokuyor

  • Anonim diyor ki:

   Bende yeni kullanacam ama ben 5 tane farklı caylarla beraber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.